Svijet

OTEŽAN SAOBRAĆAJ U HRVATSKOJ Na Jadranskoj magistrali vozi se jednom trakom zbog udesa, u Gorskom kotaru moguća poledica

Zbog saobraćajnog udesa na Jadranskoj magistrali u Turnju vozi se jednim trakom, upozoravaju jutros iz Hrvatskog auto-kluba (HAK).

OTEŽAN SAOBRAĆAJ U HRVATSKOJ Na Jadranskoj magistrali vozi se jednom trakom zbog udesa, u Gorskom kotaru moguća poledica
FOTO: ZORAN ILIĆ/RINGIER

Iz HAK napominju da je zbog vremenskih uslova saobraćaj otežan na putevima pa su u pomorskom saobraćaja gdje su brojne linije u prekidu.

Kamioni s prikolicama i tegljači s poluprikolicama iz smjera unutrašnjosti i obrnuto prema Dalmaciji mogu voziti auto-putem Zagreb-Ploče-Karamatići koji je otvoren za sve grupe vozila, a zbog vjetra i zimskih uvjeta prema Rijeci i Istri nema slobodnog putnog pravca.

Kolovozi su mokri ili vlažni i klizavi u većem dijelu Hrvatske, a u Lici i Gorskom kotaru mjestimično pada snijeg. Zbog niske temperature moguća je poledica.

Pročitajte još

Zimski su uslovi na većini puteva u Lici i Gorskom kotaru, uključujući auto-put Rijeka-Zagreb na dionici Kikovica-Bosiljevo dva, putevima Karlovac-Gračac-Knin i Zdihovo-Gornje Jelenje-Kikovica.

HAK savjetuje vozačima da prilagode brzinu i način vožnje uslovima na putu i ne kreću na put bez propisne zimske opreme, a da se zbog promjenljivih meteoroloških uslova prije polaska na put informišu o stanju u saobraćaju na njihovim internetskim stranicama ili aplikaciji.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu