Ona je danas pobjednica, a to je i jedan od razloga zbog kojeg želi da svoje iskustvo podijeli sa svima kako bi onima koji se nalaze u sličnom problemu pomogla bar na neki način i poslužila kao primjer.
Sa željom da se podigne svijest o značaju prevencije i da se ohrabre oni koji se bore sa ovom bolešću za Telegraf.rs ispričala je kroz šta je prolazila na ovom teškom putu. Zato danas ističe koliko je važno slušati svoje tijelo i djelovati preventivno, a upravo tako, slušajući svoje tijelo, Jasmina je otkrila nešto “čudno” što se na kraju ispostavilo da nije nimalo bezazleno.
– Tokom rutinskog samopregleda primjetila sam promenu na dojci, tačnije oteklinu koja se činila povelika, a koja ranije nije bila prisutna. Odmah sam se obratila ljekaru i krenula na dodatne pretrage.
– Ultrazvuk, mamografija, biopsija…Nažalost, dijagnoza je potvrdila ono što sam naslućivala – invazivni tumor dojke. U maju 2020.godine sam operisana, nakon toga sam primila 16 hemioterapija i imala 31 zračenje – počinje Jasmina priču za Telegraf.rs dobro se sjećajući svakog detalja od prije pet godina, imala je samo 31 godinu.
– Tada je znala da se njen život mijenja. Uslijedila je borba, ne samo fizička, već možda i ona teža – psihička. Zato danas hrabro stoji ispred svih i priča o svom trnovitom putu. Zato danas želi da ohrabri svaku ženu i pruži joj podršku u borbi protiv raka dojke.
-Tokom liječenja najteže mi je palo prihvatanje činjenice da je život kakav sam do tada znala potpuno promijenjen. Fizički bol tokom hemioterapija i iscrpljenost bili su teški, ali emocionalna borba – strah za porodicu – bila je najteža. Podrška porodice i prijatelja mi je pomogla da ostanem jaka – objašnjava Jasmina.
Nakon operacije uslijedila je duga borba Gubitak kose tokom hemioterapije bio je emocionalno težak, ali kasnije sam shvatila da je to samo privremeno. Više od svega, osjećaj slabosti i nemogućnosti da obavljam svakodnevne stvari bio mi je najveći izazov. Ipak, iz svega sam izašla jača – kaže Jasmina za portal.
Glasno govori o najtežim trenucima, a danas, kao i tada, njeno lijepo lice krasi širok osmijeh koji je njen zaštitni znak.
– Sada se osjećam odlično i zahvalna sam na svakom danu. Redovno pratim svoje zdravlje i trudim se da svojom pričom inspirišem druge da ne zanemaruju prevenciju i vjeruju u sebe, bez obzira na prepreke. Vjerujem da ćemo zajedno motivisati mnoge žene da vode računa o svom zdravlju – poručuje ona.
Ona je prije početka hemioterapije odlučila da sačuva jajne ćelije, a to je jedna od odluka na koju je veoma ponosna i koju ističe kao važan faktor u njenom životu. Nemam djece, a želja mi je da postanem majka. Taj proces je, bar u Vojvodini, pokriven o trošku države. Do ove informacije sam došla tako što sam se obratila Ministarstvu zdravlja putem imejla i oni su me uputili na sve korake. Ovo bih željela da istaknem, jer smatram da mnoge žene nisu dovoljno informisane o ovoj opciji, a ona može biti ključna za očuvanje mogućnosti za potomstvo nakon liječenja – ističe Jasmina.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu