Ovakvu odluku donio je Viši sud u Nišu na zahtjev Višeg javnog tužilaštva a sa čim se saglasila i odbrana okrivljenog.
Sudija Milica Grujić saopštila je da je u zahtjevu VJT Niš, koga zastupa viši tužilac Lidija Simović, navedeno da su vještaci utvrdili da je Stojković u momentu nesreće imao maksimalno dva promila alkohola u krvi a da se minimalna količina procjenjuje na 1,6 do 1,7 promila te da je zato neophodno utvrditi da li je bio uračunljiv, da li je mogao da shvati značaj svojih postupaka i bezbjedno upravlja automobilom.
Sud će zato naložiti traženo neuropsihijatrijsko vještačenje a nastavak suđenja zakazan je za 12.decembar kada će se prezentovati nalaz vještačenja.
Kako je “Blic” pisao, teška saobraćajna nesreća se dogodila 31.decembra 2020.godine oko 17.20 časova na raskrsnici raskrsnica Donjovlaške ulice i Ulice i Miodraga Petrovića Čkalje, kada je Stojković automobilom naletio na Mariju koja je išla pješice sa ocem.
Smrt u bolnici
Saobraćajna nesreća u kojoj je povrijeđena Marija Šulović desila se 31. decembra 2020. godine oko 17.20 časova na raskrsnici raskrsnica Donjovlaške ulice i Ulice i Miodraga Petrovića Čkalje, kada je Stojković automobilom naletio na Mariju dok je išla pješice sa ocem i nanio joj povrede od kojih je preminula tri mjeseca kasnije u bolnici.
Nakon udarca automobila ona je zadobila je teške povrede glave i mozga, kao i brojne povrede, zbirno okarakterisane kao “opasne po život”. Marija je preminula u bolnici poslije tri mjeseca, 22. marta 2021. godine u Urgentnom centru u Beogradu. Nalazom komisije vještaka Instituta za sudsku medicinu, potvrđena je veza između zadobijenih povreda i smrtnog ishoda.
Oni su naveli da su povrede koje je zadobila zahtjevale dugotrajno bolničko liječenje zbog čega je morala dugo da leži u postelji. Usljed zapaljenskih komplikacija tokom liječenja u UKC Niš, ona je dobila visoku temperaturu, ali joj je stanje poboljšano, pa je nakon dva i po mjeseca upućena na rehabilitaciju i dalje lečenje u Beograd. Tu je posle nekog vremena, međutim, zdravstveno stanje ponovo počelo da se komplikuje, zbog dekubitnih promena na telu i bakterije klostridije, što je dodatno oslabilo njen organizam koji se već dugo borio sa teškom povredama, pa je došlo do tromboembolije u plućima koja je na kraju dovela do smrti
Vještak Instituta za sudsku medicinu iz Beograda dr Zoran Mihailović izjavio je na prošlom ročištu da je plućna embolija, od koje je tri meseca nakon saobraćajne nesreće preminula Marija posledica je povreda koje je ona zadobila u tom udesu, piše Blic.
On je objasnio da je plućna embolija poslednja u nizu komplikacija do kojih je došlo usled povreda zadobijenih u udesu. Veštak saobraćajne struke Dejan Bogićević istakao je pred sudom da rekao je da on,uzimajući u obzir konfiguraciju puta I druge okolnosti, smatra da su se Marija i njen otac Nebojša Šulović, kretali pravilno kolovozom, ali da konačnu ocenu ostavlja sudu.
Vozio pijan
Optužnicom VJT u Nišu, Stojković se tereti da je “u stanju veoma teške alkoholisanosti”, sa dva promila alkohola u krvi, počinio krivično djelo teško djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja za koje se može izreći kazna od dvije do 12 godina zatvora. Prema navodima optužnice, Igor je vozio “pod dejstvom alkohola, neprilagođenom brzinom i ne obraćajući pažnju na pješake koji su se nalazili na kolovozu”.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu