Ako je neustavno pokrenuti inicijativu za poboljšanje zakona, onda je neustavan i Zakon o koncesijama BiH – rekao je Nešić i dodao da je ovo prvi ovakav slučaj u parlamentu.
Prema njegovim riječima, cilj njegove inicijative nije oduzimanje nadležnosti BiH, nego naći bolje rješenje pošto Komisija služi kao svrha samoj sebi.
– Troše više od milion KM godišnje – istakao je Nešić i ocijenio da bi ovaj novac mogao biti mnogo korisnije upotrijebljen.
Nešić je naveo da bi bilo bolje dati taj novac Graničnoj policiji BiH, čiji pripadnici imaju minorne plate, iako su prvi na udaru borbe protiv ilegalnih migracija.
– Iracionalno je da 20 godina plaćamo jednu instituciju koja ne radi – zaključio je Nešić.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.