Politika

Ðurić: Svaka nova mjera Prištine vodi u propast i Srbe i Albanace

Svaka nova mjera Prištine je karta u jednom pravcu za propast i Srba i Albanaca, izjavio je danas direktor Kancelarije za KiM Marko Ðurić, reagujući na novu izjavu kosovskog premijera Ramuša Haradinaja da Priština može preduzeti i “gore korake”, koje nemaju veze sa tarifama.

Ðurić: Svaka nova mjera Prištine vodi u propast i Srbe i Albanace
FOTO: DRAGAN KUJUNDŽIĆ/TANJUG

Srbija upozorava čitavu međunarodnu zajednicu i skreće pažnju da ludilo i neodgovrnost pojedinih političkih krugova u Prištini nemaju granice. Neophodno je da neko iz međunarodne zajednice učini nešto, prije nego što bude suviše kasno – rekao je Ðurić.

Navodi da je ovo “očajnički vapaj i molba” Srbije da se zaustavi eskalacija i ludilo političkih predstavnika Albanaca koji, kaže, ne shvataju koliko je ozbiljna i opasna situacija i koliko nove mjere i pritisci mogu da ugroze opstanak i budućnost svih.

Upitan šta bi mogao biti novi potez Prištine, Ðurić odgovara da “nam ne treba ništa više”, osim povlačenja taksi od 100 odsto na robu iz centralne Srbije.