Politika

(FOTO) „Sjećanje na ovu TRAGEDIJU je naša obaveza“ Selak položio cvijeće na Spomen-krst na PETROVAČKOJ CESTI

Predsjednik Socijalističke partije Srpske Goran Selak položio je danas cvijeće na Spomen‑krst na Petrovačkoj cesti, u znak sjećanja na nevino stradale srpske civile, među kojima je bilo i djece.

(FOTO) „Sjećanje na ovu TRAGEDIJU je naša obaveza“ Selak položio cvijeće na Spomen-krst na PETROVAČKOJ CESTI
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA

Riječ je o srpskim civilima koji su 7. avgusta 1995. godine ubijeni u napadu hrvatske avijacije tokom egzodusa iz Republike Srpske Krajine.

FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA

Sjećanje na ovu tragediju je naša obaveza, ali i naše istorijsko zavještanje. Ubijeni na Petrovačkoj cesti stradali su samo zato što su bili Srbi. Protjerani su iz Krajine, sa svojih vjekovnih ognjišta, a onda i ubijani. Dužni smo da sačuvamo istinu o njihovoj žrtvi i da ne dozvolimo da ona bude zaboravljena ili relativizovana – poručio je Selak.

FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA

On je istakao da institucije Republike Srpske moraju nastaviti da traže pravdu za žrtve, da čuvaju kolektivnu istinu o stradanju srpskog naroda i da nikada ne dozvole ponavljanje ovakvih zločina.

FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA

Podsjećamo, tokom operacije „Oluja“, više od 220.000 Srba bilo je prisiljeno da napusti svoja vjekovna ognjišta.

Pročitajte još

Upravo su na Petrovačkoj cesti kolonu izbjeglica, u kojoj su bili žene, djeca i starci, bombardovali hrvatski avioni, i tom prilikom ubili najmanje deset civila, uključujući i četvoro djece, dok ih je više desetina ranjeno.