Politika

(FOTO) „Naše prijateljstvo nije protokolarno“ Dodik i Trišić Babić u gostima kod Orbana

Razgovarati s Viktorom Orbanom znači biti s liderom koji razumije da su mir, stabilnost i suverenitet temelj svake ozbiljne države.

(FOTO) „Naše prijateljstvo nije protokolarno“ Dodik i Trišić Babić u gostima kod Orbana
FOTO: SRNA

Ovo je na društvenim mrežama objavio lider SNSD Milorad Dodik koji se danas, u pratnji v. d. predsjednika Srpske Ane Trišić Babić, u Budimpešti sastao s mađarskim premijerom.

Naše prijateljstvo nije protokolarno – ono je izgrađeno na međusobnom poštovanju, iskrenosti i zajedničkom pogledu na Evropu budućnosti – naveo je Dodik.

Mađarska danas, dodao je on, pokazuje da je moguće voditi samostalnu politiku uprkos pritiscima, a podrška koju Orban uživa među ljudima širom Evrope i u Mađarskoj potvrda je da narod prepoznaje snagu i dosljednost.

Pročitajte još

Njegova pobjeda na parlamentarnim izborima biće važna ne samo za Mađarsku, već i za sve nas koji vjerujemo u Evropu suverenih naroda. Ponosan sam na naše partnerstvo i uvjeren da ćemo u godinama pred nama još snažnije povezivati srpski i mađarski narod kroz politiku mira, razvoja i uzajamnog poštovanja – poručio je Dodik.