Svijet danas ima razlog da vjeruje: budućnost je u miru, a mir u dijalogu, napisao je Dodik na društvenoj mreži Iks.
Dodik je naglasio da Srbi najbolje znaju šta znači kada se pravo gazi silom.
– Kroz istoriju smo upravo mi bili žrtve tog nepravnog poretka. Zato pozdravljam ovaj susret kao znak da mir nije stvar iluzije, već put kojim se može i mora ići – istakao je Dodik.
Свијет данас има разлог да вјерује: будућност је у миру, а мир у дијалогу.
Састанак предсједника Трампа @realDonaldTrump и предсједника Путина показује храброст и снагу визије. Они су данас на иницијативу предсједника Трампа отворили врата могућности да се врати дијалог у свијет…
— Милорад Додик (@MiloradDodik) August 16, 2025
Prema Dodikovim riječima, ovo nije kraj, ali jeste jasan početak – da mir ne dolazi iz ultimatuma i ucjena, nego iz razgovora onih koji mogu donijeti i garantovati stabilnost cijelom svijetu.
– Međunarodno pravo nije mrtvo, ali ga treba vratiti u život. A ono se ne može graditi na presudama koje pišu stranci i guverneri, nego na hrabrosti lidera da stave narod i mir iznad sile – zaključio je Dodik.
Putin i Tramp sastali su se juče u Enkoridžu, na Aljasci, na razgovorima u formatu “tri na tri”, koji su trajali dva sata i 45 minuta.
Pored predsjednika, Rusiju su predstavljali ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i pomoćnik Kremlja Jurij Ušakov, a Sjedinjene Države državni sekretar Marko Rubio i specijalni izaslanik Stiven Vitkof.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.