Poručio je ovo predsjednik SNSD Milorad Dodik, naglašavajući da je “sve više dokaza da pretjerana izloženost društvenim mrežama narušava mentalno zdravlje djece, stvara zavisnost, izaziva socijalnu izolaciju, nasilje na internetu, vršnjačko nasilje, poremećaje koncentracije i ozbiljne probleme u razvoju”.
Република Српска би требало да донесе одлуку о ограничавању коришћења друштвених мрежа млађима од 16 година и о забрани употребе мобилних телефона у школама.
Све је више доказа да претјерaна изложеност друштвеним мрежама нарушава ментално здравље дјеце, ствара зависност, изазива…
— Милорад Додик (@MiloradDodik) December 10, 2025
– Ne možemo gledati kako djeca odrastaju pred ekranima umjesto u učionicama, porodici i zajednici. Ako želimo zdravu i uspješnu mladost, moramo je zaštititi. Ovo nije pitanje politike – nego odgovornosti. Republika Srpska mora biti mjesto gdje djeca rastu sigurno, usmjereno i bez pritiska digitalnog haosa koji im mijenja ponašanje, navike i sliku o sebi – rekao je Dodik.
Dodik je pozvao sve društvene aktere da daju podršku i predlože najbolja rješenja.
–Moramo vratiti autoritet u škole, mir u učionice i sigurno djetinjstvo naše djece – zaključio je on.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.