Ja ne mislim da su Slovenija i slovenački narod, pa čak ni ovi funkcioneri, uveli sankcije – istakao je Stevandić.
On smatra da je to učinila “nekakva neoliberalna briselska osovina koja podržava u BiH desuverenizaciju naroda, likvidaciju i odstranjivanje političara koji imaju suverenitet, koji su rezultat volje naroda i koji nisu po mjeri briselske autokratije jednog dijela, ne svih, evropskih službenika koji su više pripadnici aparata, manje suverenih naroda i država”.
– Moramo pokazati gospodi u Sloveniji da mi razumijemo da je to poniženje i za njih, jer niko u Republici Srpskoj nikad ništa nije učinio protiv slovenačkog naroda, njihove države i funkcionera – izjavio je Stevandić novinarima u Banjaluci.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.