Politika

(FOTO) "Potrebna nova snaga" Minić predstavio ciljeve buduće Vlade, socijalni partneri mu rekli DA

U okviru konsultacija za formiranje nove Vlade Republike Srpske, budući mandatar Savo Minić, razgovarao je danas u Banjaluci sa predstavnicima saveza, organizacija i udruženja iz Republike Srpske.

Savo Minić - Socijalni partneri
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

Minić je, kako je saopšteno iz Vlade RS, ponovio da formiranje nove Vlade ide u prilog daljem jačanju institucionalne i političke stabilnosti Republike Srpske i da će nova vlada ostati privržena realizaciji svih zacrtanih ciljeva usmjerenih ka daljem ekonomskom i privrednom jačanju Srpske.

Pročitajte još

Minić je istakao i da je Republika Srpska finansijski potpuno stabilna, da se sva budžetska davanja redovno izmiruju i da će nova vlada, kako je rekao, još agilnije nastaviti aktivnosti na unapređenju materijalnog položaja svih kategorija građana i podsticanju privrednog rasta u Republici Srpskoj.

Savo Minić - Socijalni partneri
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
Savo Minić - Socijalni partneri
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
Savo Minić - Socijalni partneri
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
Savo Minić - Socijalni partneri
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

Predstavnici svih saveza, organizacija i udruženja koji su prisustvovali današnjem sastanku, navodi se u saopštenju Vlade, iskazali su jedinstvenu podršku mandataru i formiranju nove Vlade, poručivši da Republika Srpska mora sačuvati stabilnost i svoj institucionalni kapacitet.

– Dodali su da podržavaju ideju za još efikasnijom i operativnijom vladom kojoj treba nova snaga za realizaciju obećanog – navedeno je u saopštenju Vlade Republike Srpske.