Politika

(FOTO) "Ovi izbori i POTVRĐUJU NARODNU VOLJU" Cvijanovićeva poručila da kandidat izabran na predsjedničkim izborima treba da promoviše stabilnost Srpske

Potpredsjednik SNSD Željka Cvijanović smatra da kandidat koji bude izabran na prijevremenim predsjedničkim izborima treba da promoviše stabilnost Republike Srpske i nastavi sa institucionalnim jačanjem.

Željka Cvijanović glasa
FOTO: SRNA

Ovo je posebno vrijeme koje zaslužuje opservacije o kojima smo i ranije razgovarali i, naravno, okolnosti koje su dovele do svega ovoga čime se danas bavimo, ali sve to na današnji dan ne smije i ne može zaustaviti ono što je riječ naroda – izjavila je Cvijanovićeva.

Ona je naglasila da riječ naroda mora da bude jaka i argumentovana.

Mora da pošalje snažnu poruku šta je to Republika Srpska– izjavila je Cvijanovićeva nakon što je glasala na biračkom mjestu u banjalučkom naselju Paprikovac.

Željka Cvijanović glasa
FOTO: SRNA
Željka Cvijanović glasa
FOTO: SRNA
Željka Cvijanović glasa
FOTO: SRNA

Ona je dodala da građani Republike Srpske treba da izađu na izbore i snagom narodne volje pokažu da nisu potrebne, nisu moguće i da se ne dozvoljavaju bilo kakve manipulacije kada je riječ o snazi republičkih institucija i demokratskom kapacitetu Srpske.

Pročitajte još

Ovi izbori i potvrđuju narodnu volju, ali isto tako pokazuju smjernice za naš budući rad – poručila je Cvijanovićeva.

Ona je ukazala i na to da riječ naroda mora poslati i snažnu poruku da Republika Srpska nije nastala da bi bila tu privremeno, nego je tu da bi trajala.

– Da bi trajala, mora da postoji snaga naroda, mora da postoji narodna volja i moraju da postoje institucije koje će uvijek biti sposobne da izlaze u susret građanima, a braneći tu narodnu volju -zaključila je Cvijanovićeva.

U Republici Srpskoj danas su održani prijevremeni predsjednički izbori na kojima je pravo glasa imalo 1.264.364 birača.