Analiza je otkrila da se dijelovi Y hromozoma, koji se koriste za individualno prepoznavanje, podudaraju jedni sa drugima, čime se potvrđuje genetski kontinuitet muške linije porodice da Vinči, počev od 15. generacije.
Analizirajući izvore i arhivske dokumente, autori su identifikovali 15 potomaka u direktnoj muškoj liniji, sadašnjih rođaka, genealoški, Leonardovog oca i polubrata, Domenika Benedeta, prenosi Ansa.
Ovo je omogućilo Davidu Karameliju, predsjedniku Muzejskog sistema Univerziteta u Firenci i koordinatoru projekta za antropološke i molekularne aspekte, i Eleni Pili, forenzičkoj antropološkinji, da šestoro njih podvrgnu DNK testiranju koje je otkrilo genetski kontinuitet muške linije porodice da Vinči, prenosi Ansa.
Takođe je potvrđeno postojanje moguće porodične grobnice u crkvi Santa Kroče in Vinči blizu Florenca, rodnom mjestu umjetnika, koje je trenutno predmet arheoloških iskopavanja koja se sprovode u saradnji sa Univerzitetom u Firenci.
Leonardov djed, Antonio, njegov ujak Frančesko i polubraća, Antonio, Pandolfo i Đovani, takođe su možda tamo sahranjeni. Sljedeći korak je upoređivanje DNK ovih posmrtnih ostataka sa DNK ljudi koji se smatraju Leonardovim živim potomcima.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu