Svijet

POTOP U REGIONU Ovi dijelovi biće na udaru oluje sa grmljavinom, pašće više od 200 litara kiše

Naše područje pod uticajem je ciklona, pa je i širom našeg regiona veoma promjenljivo i nestabilno vrijeme.

POTOP U REGIONU Ovi dijelovi biće na udaru oluje sa grmljavinom, pašće više od 200 litara kiše
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Na udaru kiše, pljuskova i grmljavina su i veći dio Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. I do kraja dana i tokom večeri u ovim predjelima biće oblačno, povremeno sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Padavine će biti najobilnije na jugu i na zapadu Crne Gore i u Hercegovini. Očekuje se jak, na udare i olujni južni vjetar. Najjači udari od 80 km/h očekuju se na crnogorskom primorju i na jugu Dalmacije, uz višemetarske talase.

Promjenljivo vrijeme očekuje se i u narednom periodu, sve do kraja sedmice, ali će novi talas veoma obilnih padavina naš region zahvatiti u srijedu.

FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Preko Jadrana, vrlo jaki pljuskovi i oluje sa grmljavinom očekuju se širom Crne Gore, Dalmacije i Hercegovine. Za manje od 24 sata moglo bi da padne i do 100 litara kiše, a lokalno uslijed uticaja orografije i do 200-300 litara. Moglo bi doći do urbanih poplava i bujica, ali će doći i do naglog porasta svih vodostaja, uz moguća izlivanja na bujičnim tokovima, prenosi Telegraf.

Pročitajte još

Padavine će se premiještati od juga ka sjeveru.

FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

S obzirom na to da je južno strujanje donijelo i velike količine pijeska iz Sahare, kiša biti prljava.

U oblasti Jadrana očekuju se višemetarski talasi.

Inače, novo nevrijeme i talas padavina donijeće ciklon sa Jonskog mora, koji će u srijedu ući iznad južnog djela Jadrana, a tokom četvrtka se premiještati preko južnog djela Jadrana. Dok do crnogorske obale i juga Dalmacije bude duvao olujni južni vjetar, sjeverni i središnji dio Jadrana očekuje bura.

Sve do sredine sedmice biće relativno toplo, uz temperature od 14 do 20 stepeni.

Padavine će se nastaviti i do kraja sedmice, uz postepeni pad temperatura vazduha.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu