Lider partije Kostadin Kostadinov popeo se za govornicu i izgovorio niz uvredljivih kvalifikacija, zbog čega mu je predsjednica parlamenta Natalija Kiselova izrekla opomenu.
Međutim, to nije zaustavilo poslanike “Vazraždanje” koji su nastavili sa verbalnim napadima, pa su mikrofoni u sali bili isključeni, prenosi Novine.bg.
Kostadin Kostadinov se potom sam popeo na govornicu i izjavio:
– Ovo je crn dan za Bugarsku. Janičari sahranjuju našu državu – rekao je on, piše Nova.bg.
Razlog za nezadovoljstvo grupe je objavljivanje izvještaja o konvergenciji u vezi sa prijemom Bugarske u evrozonu, u kojima je iznjeto pozitivno mišljenje.
– Moramo jasno pokazati da nećemo tolerisati ponižavanje, niti biti u poziciji da nam neko drugi govori šta da radimo. Ljudi su trenutno na ulicama i očekuju da čuju od svojih nacionalnih izdajnika da li su iz uvjerenja prodali i uništili bugarsku državu i finansijski sistem ili imaju moralna uvjerenja – rekao je Kostadinov sa govornice.
Pozvao je predstavnike svih stranaka da izađu pred demonstrante.
Uprkos okupaciji, poslanici su glasali o nekoliko prijedloga, nakon čega je sjednica zatvorena.
Protest protiv uvođenja evra danas je blokirao centar Sofije.
Demonstracije se održavaju ispred zgrade Bugarske narodne banke (BNB). Demonstranti su se izjasnili u odbranu bugarskog leva i zahtjevali referendum o tome da li evro treba da postane zvanična valuta u njihovoj državi.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu