Društvo

Povremeno grmi, duva jači vjetar: Pogledajte kako izgleda nevrijeme u Subotici (VIDEO)

Nevrijeme koje je pogodilo Hrvatsku stiglo je i u Srbiju. Nad Suboticom je oblačno, povremeno grmi, sijeva i duva jači vjetar.

Subotica, oluja
FOTO: BLIC/VIDEO/SCREENSHOT

Na momente su udari vetra jači, a intenzitet nevremena se polako pojačao posljednjih deset minuta.

Trenutno je pljusak snažan, kao da je nad gradom kišna zavesa.

Nevrijeme u ovom gradu su meteorolozi najavili još prije nekoliko dana i upozorili su da će iz Hrvatske stići u Srbiju prvo u Bačku.

Hrvatski Državni hidrometeorološki zavod objavio je mapu nevremena koje se sa područja Hrvatske preselilo u Srbiju.

RHMZ izdao više upozorenja

RHMZ je od jutros izdao više najava i upozorenja na promjenu vremena i olujno nevrijeme sa obilnima padavinama. Međutim, prema najnovijem hitnom upozorenju, područje Vojvodine je ugroženo, prenosi Blic.

– Upozorenje za područje Srbije na vremenske nepogode na području zapadne Bačke. Oblačnost koja je na području istočne Baranje uslovljavala jake pljuskove sa grmljavinom, gradom i olujnim vjetrom u zoni pljuska će se u narednih pola sata premještati ka zapadu Bačke, Apatin i okolina – navodi se u ovom hitnom upozorenje.

Pročitajte još

Nova superćelijska oluja

Danas se oglasio i meteorolog Marko Čubrilo, koji je na svom Fejsbuk profilu iznio detaljnu vremensku prognozu za naredne dane.

Kako navodi, od ponedeljka do četvrtka biće umjereno toplo i uglavnom pretežno suvo. Jutarnji minimumi od +15 do +21 stepen Celzijusa, a dnevni maksimumi od +25 do +32 stepena Celzijusa, što je u granicama proseka. Samo se u noći ka srijedi i ponegdje u srijedu sa premještanjem vrlo slabog, hladnog, fronta ponegdje očekuju grmljavinski pljuskovi i to uglavnom na sjeverozapadu regiona.

– U četvrtak će se jak hladan front približavati Alpima i ispred njega će se preko nas pokrenuti veoma toplo strujanje iz sjeverne Afrike. Kao posljedica toga u četvrtak i petak će maksimumi biti u porastu i trebali bi se kretati od +30 do +38 stepeni Celzijusa. Kako se očekuje da taj hladni front uslovi u sekundanru cikogenezu oko 05.08. se računa na jače pogoršanje vremena. U poslednjih 24h modeli više favorizuju sekundarnu ciklogenezu nad sjeverom Italije ili čak sjevernim Jadranom umjesto nad Jonskim morem kao proteklih nekoliko dana – navodi Čubrilo.

– Sumirano, danas prolazne nestabilnosti, ponegdje i vrlo jake, ali se superćelijske nepogode ne očekuju. Novo, jako, pogoršanje kada će i one biti moguće se očekuje oko 05.08 – zaključio je meteorolog Marko Čubrilo u objavi na svom Fejsbuk profilu.

– Svi iznijeti podaci i procjene su rezultat moje obrade i tumačenja numeričkih modela, za zvanične informacije pratite državne prognostičke zavode.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu