Pozivamo na mir i pozivamo Bošnjake na razgovor, rekao je Dodik.
Kaže da će Srpska nastaviti politički da se bori za svoja prava.
– Bošnjaci iz Sarajeva žele ratni sukob i to je jasno. To sam rekao predsjedniku Srbije. Žele da eliminišu Republiku Srpsku i da se “osvete Srbima” – rekao je Dodik.
Naveo je da je predsjednika Srbije upoznao sa stanjem u Srpskoj.




– Dajemo punu podršku rukovodstvu Srbije – jasan je Dodik.
Dodik ističe da Bošnjaci nikada nisu zvanično prihvatili Dejtonski sporazum.
– Srpska je to uradila – naveo je Dodik.
On je ukazao da Bošnjaci, iako su bili obavezni, nisu htjeli da urade demarkaciju entiteske granice, što je Srpska zahtijevala i ignorisali su pozive na razgovore.
– Dobili su pozive u premijer Srpske i predsjednik NSRS. Ovo je dokaz da je Tužilaštvo instrumentalizovano. Nećemo sarađivati sa njima – poručio je Dodik.
Istakao je da je ovdje jedino predsjednik Srpske ustava, a da Sud i Tužilaštvo BiH nisu ustavne kategorije.
Dodik ističe da je međunarodna zajednica devastirala BiH,
– Dejtonski sporazum je dokrajčila Bajdenova aministracija. Ta politika je sad propala – naveo je Dodik.
“Žandarmerija kod Palate Republike je preventivno”
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je žandarmerija kod Palate Republike u Banjaluci preventivno.Dodik je naveo da su oni tu shodno procjeni policije i nadležnih za bezbjednost.
– Ne mogu da vjerujem da je to upereno protiv nečega osim da se obezbijedi stabilnost – rekao je Dodik novinarima u Beogradu.
Tužilaštvo i Sud vanustavne institucije pretvorene u institut za urušavanje i progon Srpske
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik je rekao da su i premijer Srpske, predsjednik Narodne skupštine Srpske i on dobili poziv Tužilaštva BiH da u ponedjeljak dođu u ovu instituciju u Sarajevu kao osumnjičeni za navodni napad na ustavni poredak BiH i poručio da neće sarađivati s njima na tom planu.
Na konferenciji za novinare u Beogradu, nakon sastanka sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, Dodik je rekao da je prvo dobio poziv da se pojavi sutra u 11 časova u Tužilaštva BiH, ali da su shvatili da po zakonu treba da prođu 24 časa.
On je naveo da je jedina ustavna kategorija predsjednik Republike Srpske, a da su Sud i Tužilaštvo BiH vanustavne institucije koje su nametnuli visoki predstavnici.
– To je upakovano u priču o borbi protiv kriminala i korupcije, a u suštini se pretvorilo u institut za urušavanje i progon Republike Srpske – konstatovao je Dodik.
On je podsjetio da je Republika Srpska donijela odluku da vanustavne institucije ne mogu da djeluju na prostoru Srpske.
– Želimo i pozivamo na razgovor i bošnjačku stranu. Oni su, ipak, ti koji su odlučili da koristeći te mehanizme i zloupotrebljavajući tužilaštva pokušaju da krenu u krajnji obračun sa Srpskom, a krajnji cilj je preuzeti imovinu i sve što je važno Srpskoj za konstituisanje države – ukazao je Dodik.
On je pojasnio da je Srpska strana potpisnica Aneksa četiri Dejtonskog mirovnog sporazuma, a to je Ustav BiH, i da kao strana ima pravo, prema međunarodnom sporazumu da učestvuje u realizaciji, implementaciji, ali i osporavanju svega što nije ustavno i to čini i činiće bez oklijevanja
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu