Hronika

POZNAT IDENTITET PEDOFILA Djevojčica (14) iz Konjica bila žrtva ovog manijaka

Na prijedlog Tužilaštva HNK, današnjim rješenjem Opštinskog suda u Mostaru određen je pritvor u trajanju od najduže 30 dana, prema osumnjičenom Davoru Rančiću (46), rođenom u Zenici, nastanjenom u Sarajevu, zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio produženo krivično djelo „Polni odnos s nemoćnom osobom“.

POZNAT IDENTITET PEDOFILA Djevojčica (14) iz Konjica bila žrtva ovog manijaka
FOTO: SHUTTERSTOCK

Kako je potvrđeno iz Tužilaštva HNK, pritvor je osumnjičenom određen iz razloga jer posebne okolnosti ukazuju da će ometati krivični postupak uticajem na svjedoke, te jer okolnosti opravdavaju bojazan da će ponoviti krivično djelo, a za koje se može se izreći kazna zatvora od tri godine ili teža kazna.

– Osumnjičenom se stavlja na teret da je dana 3. septembra 2024 godine, u Mostaru počinio produženo krivično djelo „Polni odnos s nemoćnom osobom“ a na štetu maloljetne osobe, pa iz tog razloga nismo u mogućnosti navesti više detalja o slučaju – navedeno je iz Tužilaštva HNK.

Pročitajte još

Podsjetili su da je počinilac ovog krivičnog djela otkriven vrlo uspješnom i koordinisanom akcijom jedinica MUP-a HNK i Obavještajno-sigurnosne agencije BiH (OSA).

Dodali su da će u saradnji sa Sektorom kriminalističke policije MUP-a HN/K nastaviti sa poduzimanjem i drugih istražnih radnji u cilju utvrđivanja svih činjenica i okolnosti pod kojima je počinjeno ovo krivično djelo, piše Avaz.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu