Prema informacijama njemačkog lista Bild, ukupno je povrijeđeno 205 osoba, u bolnicama je zbrinuto i 86 osoba sa teškim povredama, dok je u napadu lakše povrijeđeno 78 ljudi.
Prema posljednjem zvaničnom saopštenju, najmanje dvije osobe su poginule, uključujući jedno dijete, dok je više od 50 povrijeđeno sinoć na Božićnom vašaru u Magdeburgu kada je napadač automobilom uletio među posjetioce.
Napadač iz Magdeburga nije bio poznat njemačkim vlastima kao islamista
Muškarac, čije ime još nije objavljeno, koji se zaletio sinoć u masu ljudi na božićnom vašaru u njemačkom gradu Magdeburgu, po profesiji je ljekar koji se na društvenim mrežama zalagao za borbu protiv islamizma i za koga se, prema preliminarnim informacijama, vjeruje da je djelovao sam.
Po informacijama koje su trenutno dostupne, napadač je 50-godišnji specijalista psihijatrije i psihoterapije, porijeklom iz Saudijske Arabije.

Lokalni mediji naglašavaju da motiv napadača za sada nije poznat i da on nije bio poznat njemačkim vlastima kao islamista.
Saudijci upozorili Nijemce
Neimenovani saudijski izvor rekao je za Rojters da je Saudijska Arabija upozorila njemačke vlasti na mogućeg napadača za koga taj izvor ističe da je na mreži Iks objavljivao ekstremističke stavove. Isti izvor je osumnjičenog identifikovao kao Taleba Abdula Džavada.

Njemački “Špigl” identifikovao je Taleba A. za koga navodi da je simpatizer njemačke krajnje desničarske partije Alternativa za Njemačku. List ne precizira izvor ove informacije.
U Njemačku je došao 2006. godine i od tada živio u Bernburgu, oko 50 kilometara južno od Magdeburga.
Osumnjičenom, koji ima trajnu boravišnu dozvolu, priznat je status izbjeglice u Njemačkoj 2016. godine, navodeći da je u strahu za svoju bezbjednost zbog ateističkih stavova i kritike islamizma.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu