Politika

RAZLOZI NA VIŠE OD 30 STRANA Rama tužio Haradinaja zbog kleveta o navodnoj razmjeni teritorija

Albanski premijer Edi Rama podnio je Osnovnom sudu u Prištini tužbu protiv odlazećeg premijera Kosova Ramuša Haradinaja zbog kleveta o navodnoj razmjeni teritorija.

RAZLOZI NA VIŠE OD 30 STRANA Rama tužio Haradinaja zbog kleveta o navodnoj razmjeni teritorija
FOTO: RAS SRBIJA

Rama u tužbi na više od 30 strana, kako prenosi Gazeta Exspres, traži obeštećenje, ističući da su mu povrijeđeni čast, ugled i dostojanstvo zbog javnih istupa i kleveta kosovskog premijera.

U tužbi se ističe da je Haradinaj u nekoliko emisija emitovanih u oktobru prošle godine govorio o razmjeni teritorija između Beograda i Prištine, optužujući Ramu da je sa Hašimom Tačijem i Aleksandrom Vučićem pokrenuo ideju o razmjeni teritorija.

Citiran je veliki broj izjava koje je Haradinaj više puta dao, a u kojima je apostrofirao albanskog premijera.

U tužbi je tražio da Haradinaj, uz nadoknadu štete, bude prisiljen da opovrgne izjave koje su, kako navodi u tužbi, klevetničke, prenosi B92.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu