Poseban akcenat stavljen je na pronalaženje efikasnog odgovora na aktuelnu problematiku ugljeničkog otiska i potražnju za proizvodnjom zelene energije, kao važnim aspektima održivog ekonomskog rasta i konkurentnosti lokalnih preduzeća.
Predsjednica Privrednog savjeta, Dragana Ilić, istakla je da su razmatrane teme koje su već u skladu sa planovima rada ovog savjetodavnog tijela. Ona je naglasila važnost usvajanja Izvještaja o radu za prošlu godinu i upoznavanja članova sa budžetom grada za 2025. godinu, koji će podržati privredni razvoj.
Takođe, predstavljeni su programi podrške preduzetništvu i poljoprivredi, kao i pravilnici koji će regulisati raspodjelu sredstava u ovim oblastima, što će omogućiti aktivnije uključivanje privrednika. Jedna od glavnih tačaka dnevnog reda bila je analiza trenutnog stanja u privredi Gradiške, predstavljanje rezultata provedene ankete među 50 privrednih subjekata na području Gradiške.
Predstavnik iz Razvojne agencije Gradiška Borko Golić predstavio je otvorene javne pozive domaćih i stranih donatora.
Krešimir Bodrožić, vlasnik kompanije „Tikt Manufaktura“ Gradiška i potpredsjednik Privrednog savjeta, ukazao je na važnost dekarbonizacije malih i srednjih preduzeća, kao i na značaj obnovljivih izvora energije. On je naglasio da se dekarbonizacija često doživljava kao namet, ali da se na nju treba gledati kao na šansu koja može obezbijediti konkurentske prednosti u budućnosti.
Privredni savjet grada Gradiška predstavlja savjetodavno tijelo sastavljeno od predstavnika privatnog sektora, Gradske uprave, javnih službi i organizacija civilnog društva. Njegov osnovni cilj je jačanje javno-privatnog dijaloga, s ciljem stvaranja boljeg poslovnog ambijenta u lokalnoj zajednici.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu