Biznis

“SAD ĆU TI REĆI” Evo kojih 5 poslova u Njemačkoj je najbolje plaćeno (VIDEO)

Njemačka je zemlja gdje ljudi već godinama idu zbog bolje plaćenih poslova i boljih uslova za život.

“SAD ĆU TI REĆI” Evo kojih 5 poslova u Njemačkoj je najbolje plaćeno (VIDEO)
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

Mnogi od njih redovno objavljuju na društvenim mrežama način života, ali i zarade za pojedine poslove.

Tako je sada jedan mladić iz Hrvatske, koji živi u Njemačkoj, objavio video i otkrio koji su to najplaćeniji poslovi.

– Sada ću ti brzinski reći pet najbolje plaćenih poslova u Njemačkoj. Na petom mjestu su inženjeri sa 71.159 evra godišnje, a ako želite u inženjersku komoru morate da nostrifikujete diplomu. Na četvrtom mjestu su piloti koji odlete do 74.850 evra. Na trećem mjestu su advokati koji zarade godišnje 90.850 evra, a i zaslužili su koliko nam pomažu sa našim radnim pravima. Potom slijede IT menadžeri sa 95.420 evra, a prvo mjesto zaslužuju doktori sa 123.524 evra godišnje – naveo je ovaj mladić koji je objavio snimak na svom profilu “projektnjemacka.”

“Sve to izgleda lijepo na papiru, a u stvarnosti rijetko ko od menadžera može da priušti da kupi stan, a tek kuću. Advokati možda mogu”, “Možda mi programeri imamo manje od menadžera, ali ne mogu oni da rade po dva posla kao mi. Dvije plate po 7.000 evra neto i to iz Bosne”, “Ali zato oni i najviše porez plaćaju. Što više zarađuješ, više oduzimaju. Za doktora se slažem i to je zasluženo”, neki su od komentara ispod ove objave.

Ovaj mladić je objavio i video u kom je naveo da su stranci u ovoj zemlji dosta hrabriji od Nijemaca i da se češće oprobaju u preduzetništvu, dok Nijemci prije biraju posao za fiksnu platu.

– Ne možeš da vjeruješ da su stranci u Njemačkoj hrabriji od Nijemaca. Prema statistikama, stranci se više u Njemačkoj okušaju u preduzetništvu, nego Nijemci, zato što kad dođeš kao stranac, prošao si sve prepreke i onda ti preduzetništvo nije strašno. A opet, mi kao stranci imamo neke posebne stvari koje Nijemci neće doživjeti kao preduzetnici. To je prvo jezik, možemo da krenemo da radimo sa našim ljudima, kao što i radimo, ali kad treba da razgovaramo sa Nijemcima bez njemačkog jezika imamo problema – rekao je on.

Dodao je i da su druga dva problema birokratija “kojoj nema kraja”, kao i priznavanje diplome, što Nijemcima nije obaveza, piše Kurir.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu