Koliko ja razumijem, a to je i naša nada, jeste da će Rusija i Ukrajina učestvovati u direktnim razgovorima i pregovorima sljedeće nedjelje u Istanbulu. Vjerujemo da će do tog sastanka doći, a to je sastanak koji je predsjednik podržao i snažno zagovarao kako bi se dve strane sastale i direktno pregovarale – izjavila je portparolka Bijele kuće Karolin Levit, prenosi Index.
Dodala je da je američki predsjednik Donald Tramp od početka rata jasno stavio do znanja da želi rješenje za pregovaračkim stolom, a ne na ratištu:
– To je rekao i jednom i drugom lideru, i javno i privatno. Dakle, nadamo se da ćemo sledeće nedjelje napraviti korak napred – rekao je on.
Levit je dodala da nema planova da predsjednik pošalje američkog predstavnika na pregovore, ali nije isključila tu mogućnost.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu