Po život opasne vremenske prilike nastavile su se i danas, i izazvale prijetnje od velikih poplava u Tenesiju i Arkanzasu, kao i prijetnje od pojave tornada u Luizijani, Alabami i Džordžiji.
Među žrtvama nevremena je i devetogodišnji dečak u Kentukiju koga je poplava odnela dok je išao do autobuske stanice, a nekoliko ljudi je poginulo u jugozapadnom Tenesiju nakon snažnog tornada koji je prošao kroz grad Selmer.
Odjeljenje za hitne slučajeve Arkanzasa potvrdilo je prvu smrt u toj državi u vezi sa olujom, a žrtva je petogodišnje dete pronađeno u kući u jugozapadnom Litl Roku.
U Misuriju, vatrogasac (16) koji je reagovao na prijavljeno spasavanje na vodi, poginuo je u saobraćajnoj nesreći u petak u Bufortu, nedaleko od Sent Luisa.
U Tenesiju je prijavljeno deset žrtava nevremena, u Misuriju tri, dva u Kentukiju i po jedan u Indijani i Arkanzasu.
Upozorenja o poplavama u nedelju ujutro bila su na snazi od Luizijane do zapadne Pensilvanije, a sutra se upozorenje širi na severnu Floridu, Džordžiju i Južnu Karolinu.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu