Iznenadili su nas gosti tokom vikenda. Evo, oko 2000 gostiju u kampu, i kampera i mobilnih kućica. Otvorili smo, ali ne znamo da li ćemo nastaviti od ponedjeljka. Nema ljudi koji bi radili, rekla je konobarica u jednom od kafića u Biogradu na moru.
Cijene će tek da rastu
– Cijene su do sada ostale prošlogodišnje, a sigurno će porasti u sezoni, barem za pola evra do jedan evro. Pa, pošto su u prodavnici, još uvijek vrijedi pojesti nešto napolju – rekla je druga konobarica u restoranu koji je ranije otvorio svoja vrata.
Neki od ugostiteljskih objekata se obnavljaju, rade punom parom. Postavljaju se novi krovovi, enterijeri se uređuju kako bi bili spremni da dočekaju goste. A cijene su, kako kažu hrvatski mediji – „podnošljive“.
Cijena kugle sladoleda kreće se od 2 do 3,5 evra. Uštipci su 5 evra, lepinja u ulju je 4 evra.
Pice su klasične – od 11 do 15 evra, u zavisnosti od vrste. Kokteli se kreću od 6 do 10 evra, ali variraju od kafića do kafića. Long Ajlend ajs ti košta 9 evra, kampari špric 7,5 evra, piše Večernji list.
– Na samoj rivi platila sam manje za kafu s mlijekom nego u komšiluku u kafiću u Zagrebu – 1,80 evra, što me je prijatno iznenadilo. U kafiću udaljenom 200 metara cijena je 2,20. Koka kola je oko 3,50 evra, limundada 3 evra – rekla je žena iz Zagreba.
Prodavnice i tržni centri uglavnom imaju iste cijene kao u kontinentalnom dijelu zemlje. Cijene su nešto više u malim privatnim prodavnicama, što je obično praksa. Ono što je iznenađujuće jeste da neki kafići, kiosci, pa čak i mesare, nemaju plaćanje karticama.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu