Kolumne

Skriveno oružje sije smrt

Skriveno naoružanje i bombe po krovovima, podrumima i ormarima porodičnih kuća potencijalni su izvor porodičnih tragedija.

Skriveno oružje sije smrt
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Džaba sve akcije koje su provedene i pozivi o dobrovoljnoj predaji oružja kada još ima onih koji smatraju da je i, po cijenu smrti najmilijih, sigurnije imati neku vrstu oružja.

Najgore tragedije su one u kojima zbog skrivenog oružja stradaju najmlađi.

Svako ko misli da je dobro sakrio oružje i bombe taj se vara, što potvrđuju i sve učestalije tragedije u Srpskoj u kojima živote gube djeca.

Dječija radoznalost nema granica i kad-tad dijete će otkriti i najtajnije skrovište, a onda je sve gotovo u nekoliko sekundi.

Za one koji i dalje skrivaju oružje psiholozi imaju objašnjenje. Onima koji su bili u ratu, ali i dalje čuvaju arsenale oružja i bombi, psiholozi preporučuju da potraže stručnu medicinsku pomoć kako bi se izborili sa strahovima, odnosno PTSP-om.

Za one koji nikada nisu ni vidjeli rat, a imaju štekove oružja, psiholozi kažu da se radi o slabim ljudima, koji vole agresivnost.

Pročitajte još

O kojem god slučaju se radilo, skriveno oružje može samo dovesti do ozbiljnih posljedica ili nesrećnih slučajeva ili ubistava u afektu.

Kako god da bilo, jedini način da se ova pošast suzbije jeste dobrovoljna predaja nelegalnog oružja.

Za one koji još uvijek misle da će ovdje biti rata, pa da je zbog toga dobro imati svoje oružje, samo poruka da je s takvim ratovanjem završeno, a huškanje i „zveckanje“ koje nam prodaju političari služi isključivo za dnevno-političke svrhe i, naravno, njihovo enormno bogaćenje.

Onima koji bombe bacaju po šikarama i međama, a zbog kojih je već nastradao veliki broj djece, možemo samo poručiti da će im suditi savjest, a i Onaj odozgo.

Pisholozi, ali i svi drugi, uputili su jasnu poruku onima koji imaju nelegalno oružje skriveno po tavanima, podrumima i drugim mjestima u porodičnim kućama, a posebno članovima njihovih porodica. Ta poruka glasi da se ovakve stvari prijave, bilo zvaničnim ili nezvaničnim putem, i na taj način da se izbjegne tragedija do koje će doći prije ili kasnije.

Zar je oružje bitnije od bezbjednosti djece?

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu