Svijet

Smatra da nije učinio ništa sporno: Hrvatski nadbiskup 14 mjeseci ZATAŠKAVAO SLUČAJ sveštenika pedofila

Nadbiskup đakovačko-osiječki Đuro Hranić znao je za slučaj sveštenika pedofila iz jednog vukovarskog naselja, ali 14 mjeseci nije preduzeo ništa, a vratio ga je i u službu, nakon što je izašao iz zatvora na koji je osuđen za bludničenje nad maloletnim ministrantom.

sveštenik
FOTO: FREEPIK

Hrvatski nedeljnik Novosti navodi da je nekoliko vjernika iz vukovarskog naselja Sotina u više navrata direktno prozivalo đakovačko-osječkog nadbiskupa Đuru Hranića da štiti lokalnog sveštenika Zlatka Rajčevca od teških optužbi za pedofiliju i polno zlostavljanje njihove djece, prenosi portal Index.hr.

Vukovarski sud je na kraju potvrdio optužnicu protiv Rajčevca za zlostavljanje pet maloljetnika, ali suđenje nikad nije održano zato što je Rajčevac 2021. godine preminuo.

Pročitajte još

Za života on je negirao optužbe, a njegov advokat je tvrdio da je riječ o pokušaju da se na baci ljaga na Katoličku crkvu u Hrvatskoj.

U odgovoru nedjeljniku Novosti đakovačko-osječka nadbiskupija poručila je da Hranić smatra da nije učinio ništa sporno i da je slučaj Rajčevac odrađen po crkvenim i državnim propisima.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu