Sudbine

(FOTO) "Shvatila sam da sam rođena u pogrešnom tijelu" Fifi je prva osoba u Srbiji koja se pojavila u javnosti na štiklama, danas živi u Švedskoj i PROMIJENILA JE POL

Filip Fifi Janevski (34) prvi je na srpskoj sceni došao u štiklama na nastup, što je izazvalo ozbiljnu pažnju javnosti.

Filip Janevski
FOTO: SCREENSHOT

Otvoreno je govorio o tome da je trans osoba, a nakon učešća u takmičenju “X faktor”, krenuo je u tranziciju.

Fifi Janevski, kako se predstavljao tada, tvrdi da je oduvijek znao da je rođen u pogrešnom tijelu i da je od djetinjstva volio da se šminka i nosi ženske stvari. Zato se odlučio za promjenu pola, a prošao je i kroz tranziciju.

Filip Janevski
FOTO: SCREENSHOT

Od kad je postao žena, preselio se u Švedsku i proijmenio ime u Gija, kako je danas i oslovljavaju poznanici i rodbina. Ona ima dugu kosu i silikonske grudi, a nekad nosi plavu, nekad crnu boju kose.

Na društvenim mrežama objavljuje fotografije na kojima je u prvom planu njen dekolte.

Pročitajte još

Gija: “Znala sam još sa pet godina da ja nisam muškarac”

Gija je otvoreno govorila o svojoj hormonskoj terapiji i silikonima u grudima, navodeći da je bila baš mala kada je postala svjesna toga da je ona žena rođena u tijelu muškarca.

– Otkako sam se rodila, znala sam da sam djevojčica. Nikada se nisam čak ni ponašala kao muškarac. Pošto imam muški polni organ, to je jedino što me ne čini pravom ženom. Sa pet godina postala sam svjesna „problema” jer sam tad provalila da nešto sa mnom nije u redu. Htjela sam da se šminkam, da se oblačim kao princeza, a to mi roditelji nisu dozvoljavali i tada sam shvatila da sam rođena u pogrešnom tijelu – otkrila je ona svojevremeno, prenosi Blic.