Vlado, utučen, i kako kaže još u gorem stanju nego dana kada je saznao da je njegov prijatelj otišao zauvijek, ispričao je kroz šta je pjevač prolazio u proteklom periodu pa progovorio o njegovoj porodici i supruzi Sejdi.
Sve je počelo kada je Vlado njega, i njegovu suprugu vraćao sa mora gdje imaju kuću, a gdje su proveli dosta vremena. Zbog jednog detalja tokom puta, bilo mu je jasno da nešto nije dobro.
– Bio je sa porodicom na moru skoro mjesec dana, kad sam došao po njih da ih vratim, već se osjetilo. Njegova supruga je vrlo teško bolesna, isto je na tim terapijama. Kada smo se odozdo vraćali, obično se na pola puta stane da se osvježimo i jedemo, ali tada niko nije ni jeo ni pio, osjetili smo da nešto nije dobro u vazduhu.
– Atmosfera je bila loša, čim nisi zdrav odmah si depresivan. Vratili smo se tu u Sarajevo, a onda je on 15. održao posljednji koncert u Banjaluci. Taj dan, prije odlaska za Banjaluku mi smo bili u bolnici jednoj tu u Sarajevu, gdje je primio infuziju da se oporavi.
– Nije zano za dijagnozu, već ga je hvatalo, ali ne u toj mjeri. Kad je primio infuziju i došli smo ovdje na pumpu, ja sam ga vdiio i rekao mu: “Halide, nisi dobro, ne možeš…” Vidio sam ga da ne može, a on mi je rekao:
– Moram Valdo, moram da ispoštujem ljude, preko 15.000 karata je prodato. Moram da ispoštujem narod. Tako se dogodilo, on je to odradio.
Vlado je otkrio i u kakvom je stanju Halidova supruga Sejda, koja trenutno bije tešku bitku sa opakom bolešću i koja je bila u sobi do Halidove na Onkologiji, prenosi Telegraf.
– Izašla, primila je te hemiotepraije. U katastrofalnom je stanju, ona se bori, e sad na šta će to izaći. Vrlo je teško njoj, u njenoj najtežoj bolesti dogodio se Halid. Na Onkologiju su ležali oboje, soba do sobe. To nije upamćeno još. Ne da je bila prava ljubav, nego se može napisati i knjiga i epske pjesme. Nikada nas nije pitala kada ćemo doći, samo nas poljubi kad krenemo negdje…
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.