Naime, ona je govorila o njegovom zdravlju, prisjećajući se očevog prvog pada u februaru 2019. godine zbog kojeg je završio u bolnici i morao na operaciju.
Ejmi tvrdi da je bio istraumiran i da se nije mogao oporaviti nakon što je slomio vrat, što je pogoršalo povrede koje je zadobio 2003. godine u nesreći. Ozborn se pripremao za svoju turneju “No More Tours 2”. Otkazivanje turneje je bilo “najveće lomljenje srca” za njega.
– Nakon tri mjeseca doveli smo ga kući, ali bol jednostavno nije prolazila. Bilo je nepodnošljivo – rekla je Ozijeva supruga Šeron Ozborn.
Ejmi se prisjetila kako je njen otac često bio na pregledima nakon povrede i operacije. Njen intervju dio je dokumentarnog filma “Ozzy: No Escape From Now”.
– Nekako smo odgojeni da vjerujemo da su ljekari na neki način superheroji, iako su jako vješti, neki od njih nemaju odgovore – rekla je.
Ozi je preminuo 22. jula u 76. godini, nekoliko sedmica nakon što je nastupio na posljednjem koncertu Blek Sabata.
Kreiran je i dokumentarni film u njegovu čast “Ozzy: No Escape From Now”, a navodi se da nikada nije bio zamišljen kao posthumno djelo.
– Dokumentarac sada svjedoči o Ozijevoj hrabrosti, duhovnosti, odlučnosti, kvalitetima koje osiguravaju da ostaje heroj među ljudima – navodi se, prenosi Klix.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.