Sudbine

"Dao bih ti Oskara za natalitet" Ovaj pjevač ima 60 godina i 17 unučica, njegova životna priča fascinira

Milan Pajković Miki Mrak iz Beča odlučio je da sa šezdeset godina okuša pjevačku sreću u emisiji "Nikad nije kasno", a onda je oduševio sve okupljene kada je pričao o svojoj mnogobrojnoj porodici.

Miki Mrak
FOTO: NIKAD NIJE KASNO/YOUTUBE SCREENSHOT

Milan Pajković se bavio različitim poslovima tokom života, a od hobija izdvaja ribolov. Svojim najvećim uspjehom smatra svoju porodicu i sedamnaestoro unučića.

Prije nego što je zapjevao na velikoj sceni, obratio mu se Zijo Valentino koji je bio fasciniran njegovim potomstvom.

Ja bih ti, u ime žirija, dao Oskara na natalitet. Čestitam. Pazi sad matematiku, sedamnanest unučića, koliko je praunučića, iduća generacija ako bude puta tri to je 51. Beč je mali – rekao mu je muzičar.

Miki Mrak
FOTO: NIKAD NIJE KASNO/YOUTUBE SCREENSHOT

Milan je za svoje prvo predstavljanje u “Nikad nije kasno” izabrao numeru od Enesa Begovića „Bog dao Bog“. Miki je fascinirao žiri svojom pojavom, ali i pjevanjem za koje je dobio sve pohvale.

– Miki je kompletna scenska pojava. Ništa tu ne fali, jedino što bi mu promenio to „mrak“, više nosi svjetlo sa sobom i hvala Bogu sa unucima i djecom, svaka čast – rekao je Mare, a Danica Maksimović ga je pitala da li mu je pjesma koju je izveo ima za njega neko dublje značenje.

– Posvetio sam supruzi ovu pjesmu, malo se bila razboljela, ali to je prebrodila i pozdravljam je i svoju moju djecu i unuke – odgovorio je takmičar koga je glumica pohvalila za nastup i složila se sa Maretom, prenosi Blic.

Pročitajte još

Ovo je naš najstariji pjevač

Andrija Bajić, čovjek čija karijera traje više od pola vijeka, najstariji je aktivni pjevač na estradnoj sceni. On ima 87 godina i decenijama ostaje vjeran publici i svoj prepoznatljivom stilu pjevanja.

Andrija je rođen 1938. godine i u septembru je proslavio 87. rođendan. On drži titulu najstarijeg, a ne krije da se ponosi time što je baš on taj koji se ističe po godinama.

– Ako se uzme da su Tomu i mene 60 godina ljudi slušali i gledali, onda to znači da sam zadovoljan. To što smo ukupno ostavili iza sebe, nešto je što treba da se ispoštuje – dodao je legendarni interpretator.