Sudbine

"To je dugotrajan proces raspadanja" Glumac imao 11 operacija, 2 puta doživio kliničku smrt, nakon toga preživio i sepsu

Srđan Miletić danas proslavlja 57. rođendan. Iako je stekao veliku popularnost ulogom u seriji "Sablja", glumac svoj privatni život uglavnom drži daleko od očiju javnosti.

Srđan Miletić
FOTO: LOBOTOMIJA PODCAST/YOUTUBE/SCREENSHOT

Ipak, glumac je svojevremeno odlučio da podijeli detalje svoje neverovatne borbe za život. Preživio je 11 operacija, sepsu i dva puta doživio kliničku smrt, prenosi Blic.

Uprkos svemu, njegov duh i specifičan smisao za humor ostali su netaknuti, čak i u najtežim bolničkim danima.

Miletić je u podkastu “Lobotomija” svojevremeno detaljno opisao kako je izgledao njegov boravak u bolnici i kako je humorom “liječio” i sebe i druge pacijente:

– Nisam imao ni zdravstveni karton ali kad sam krenuo, pootvarao sam sve kartone. Svaki dan je bilo nešto beskrajno smiješno. A ako i nije bilo smiješno onda sam ga ja iskrivio da mi bude smiješno. Znaš, kad imaš zdravstvene probleme, nebitno je da li si ti prihvatio ili nisi. Ti imaš određena ograničenja i ti i da hoćeš ne možeš. Nisam klonuo duhom nijednog trenutka, jednostavno nisam takav tip. To je dio porcije go*ana koju svako pojede, svako svoju naravno. Ali kad smo se već našli u tome ajde da vidimo šta je smiješno – ispričao je glumac i dodao anegdotu iz bolničke sobe:

– Mislim da je to prijalo i pacijentima oko mene koje sam beskrajno ložio u trenucima dosade, pa su me doktori zamolili da ne lupetam gluposti. Rekao sam im da doktoru skrenu pažnju da kad im bude radio karodtidu da im ne presječe žicu za onu stvar. Onda mi doktor rekao da im ne pričam to jer ne može da im objasni da nema nikakve žice za onu stvar. A pritom svi imaju po 80 godina i užasno su zabrinuti da li će imati erekciju. I kako da se ne smiješ – rekao je glumac.

FOTO: DUŠAN MILENKOVIĆ/RINGIER
FOTO: DUŠAN MILENKOVIĆ/RINGIER

Dva puta doživio kliničku smrt

– Da sam realno sagledavao stvari ja bih se ubio. Ranije sam se dosta nervirao i tako sam i uspio da se dovedem u stanje prilične raspadnutosti. Vidio sam dosta smrti. I sam sam malo umirao. Nema ničeg tu preterano značajnog i vrijednog da bi se čovjek cimao. Smrt je jedina izvjesna stvar, pa kad dođe, dođe. I nije ništa strašno – kaže Miletić.

Nakon toga je pomenuo ono šta je vidio sa “druge strane.”

– Nema nikakvih anđela, nema nikakve svijetlosti. Samo nema struje. Doživio sam kliničku smrt dva puta. Sjećam se trenutka kada je struja nestala i kada je struja došla. Između je samo mrak. Nema boli. Boli prije, ali sama smrt ništa. Nestane struje čovječe. Kad se probudiš, kad dođe struja opet, onda si malo lud jedno tri dana jer ćelije pamte da si umro. Nisi baš siguran gdje si, treba ti vremena da prevrtiš film – ispričao je.

Preživio i sepsu

– To je dugotrajan proces raspadanja, i onda samo otkazuje jedno po jedno. Ali evo, izvukao sam se. Imao sam 11 operacija ali sam se izvukao. Ne bojim se smrti. Meni je otac umro na rukama kada sam imao 17 godina. Šta sad ja sa 53… Šta tu ima strašno. Kad prođeš strašne bolove shvatiš da ima gorih stvari od smrti. Zaista. Stvarno ima gorih stvari, kao što je bol na primjer – objasnio je.

Za kraj, glumac je podelio i detalj o neverovatnoj izdržljivosti tokom jedne od intervencija:

– Meni je trpilo neviđeno, izdržao sam ručnu punkciju bedarne kosti. To je kad ti vadičepom, ručno, buše kost. Tu nema anestezije. I ti posle toga treba da se žališ? Čim ne boli, dobro je – zaključio je Miletić.