Sudbine

(FOTO) "SMRT NIJE NIŠTA POSEBNO" Veteran Ivan umro na nekoliko sati, pa oživio, opisao šta se dešavalo sa druge strane

Ivan Stojković, veteran 63. padobranske brigade iz Niša, nedavno je doživio ono što mnogi opisuju kao kliničku smrt.

(FOTO) "SMRT NIJE NIŠTA POSEBNO" Veteran Ivan umro na nekoliko sati, pa oživio, opisao šta se dešavalo sa druge strane
FOTO: ИВАН СТОЈКОВИЋ/FACEBOOK/SCREENSHOT

On je, kako kaže, 4. septembra 2025. na nekoliko sati izgubio svijest, a sada je odlučio da sa svima podijeli svoju priču o boravku u “drugoj prostoriji prostoriji mira i tišine”.

Njegova ispovijest snažno je odjeknula jer pokazuje nevjerovatnu snagu čovjeka koji je i ranije, prije 15 godina, izbjegao sigurnu smrt nakon pada sa visine od 800 metara.

– Dragi i poštovani prijatelji moji, nemojte se bojati smrti. Smrt nije ništa posebno. Dana 4.9.2025. godine na par sati, otišao samo samo u drugu sobu, sobu mira, spokoja i blaženstva, gdje ništa ne boli. Od tih osjećaja, u toj drugoj sobi, imao sam bolje osjećaje, samo dok sam izvodio padobranske skokove. Ja sam ja, i vi ste vi, što smo bili – što smo još uvijek. Zovite me mojim starim imenom, razgovarajte sa mnom, obično kao i uvijek. Neka ne bude promjene u vašem glasu. Neka ne bude usijan i žalostan – napisao je Stojković na svom Fejsbuku i nastavio:

– Smijte se, kao što smo se uvijek smijali našim veselim šalama. Veselite se, zabavljajte. Molite se za mene, kao što se i ja molim za vas. Neka ne budem zaboravljen, kao što jesam, samo zato što se ne vidim. Tog 4. septembra je treći moj rođendan. Sada je sve u redu. Oporavljam se polako, ali sigurno. Ja vas čekam tu negdje iza ugla. Rođendane želim provoditi sam, bez vas. I nemojte se ljutiti, ja vas čekam, volim i radujem danu našeg novog susreta.

Pročitajte još

Ivan je zamolio svoje poznanike i prijatelje da ga ne zovu i ne posjećuju, jer je potrebno vrijeme njegovoj porodici i njemu da se oporave od doživljenog stresa.

– Zašto sam vam sve ovo napisao? Navedenog dana, doživio sam krizu svijesti (komu), u trajanju od par sati, a nakon 15 godina, od mog vrlo teškog udesa na padobranskom skoku (otkaz i glavnog i rezervnog padobrana), sa visine od 800 metara, kada sam zadobio vrlo teške tjelesne povrede, opasne po život. I nakon 15-ogodišnjeg liječenja, moralo je i to da se desi – napisao je ovaj veteran.

Rekao je da je tu gdje jeste zahvaljujući dežurnoj ekipi vojne hitne pomoći VB Niš.

– Medicinskoj sestri Nataši Pejković – višestrukom spasiocu mog života, ženi zmaju, carici i spartanki u medicini, kojoj bi i sam Hipokrat pozavidio, Dr Dragani i vozaču Fići, koja je hitno došla, na poziv moje supruge. Takođe veliku zahvalnost odajem i sljedećem medicinskom i nemedicinskom osoblju VB Niš i UKC Niš. Mom velikom prijatelju (cimeru), Miodragu Dikiću Diki, koji me je svo vrijeme u bolnici, bodrio i gurao da sve ovo preživim – napisao je Stojković i dodao:

– Vaš mali Piksi se nikada nije predavao tako lako i nikada neće, zato što se padobranci nikada ne predaju i vraćaju se iz mrtvih, kao mačka sa 9 života. Jednom padobranac-uvijek padobranac.

U narednoj objavi ponovio je da je medicinska sestra Nataša višestruki spasilac njegovog života.

– U navedenom slučaju sa mojim zdravstvenim stanjem, uspjela je da mi uvede kanilu u venu u vozilu vojne hitne pomoći, koje je bilo u pokretu i priključi na infuziju i svo vrijeme sprovodila postupak oživljavanja. Nataša – zahvalan do groba – napisao je Stojković, prenosi Blic.