Svijet

"Svijet prihvata, ali Netanjahu odbacuje" Hamas ponovo ponudio OSLOBAĐANJE TALACA za prekid rata

Palestinska militantna grupa Hamas ponovo je danas ponudila oslobađanje izraelskih talaca u zamjenu za prekid rata u Gazi, javlja Al Džazira.

"Svijet prihvata, ali Netanjahu odbacuje" Hamas ponovo ponudio OSLOBAĐANJE TALACA za prekid rata
FOTO: HAITHAM IMAD/EPA

Hamas smatra da su krv djece Gaze i izraelskih talaca žrtve ambicija izraelskog premijera Benjamina Netanijahua da ostane na vlasti i tako izbjegne krivično gonjenje.

– Jednačina je jasna: oslobađanje zarobljenika u zamjenu za prekid rata. Svijet to prihvata, ali Netanjahu to odbacuje. Svaki dan odlaganja znači sve više ubijanja bespomoćnih civila među našim narodom i nepoznatu sudbinu okupatorskih zarobljenika – zaključio je Hamas u saopštenju.

Pročitajte još

Izrael je ponovo započeo napade na Gazu 18. marta, nakon gotovo dvomjesečnog primirja, što su, između ostalih zemalja, osudili Francuska, Jordan i Egipat.

Od tada je u Gazi ubijeno najmanje 1.391 ljudi, a 3.434 ranjeno, dok je ukupan broj ubijenih Palestinaca od oktobra 2023. godine premašio 50.700.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu