Svijet

"Svijet zatvara oči pred takvim djelima" Peskov poručio da je važno govoriti o UKRAJINSKIM ZLOČINIMA U KURSKOJ OBLASTI

 Portparol Kremlja Dmitrij Peskov istakao je važnost toga da se govori o zločinima koje su počinile Oružane snage Ukrajine nad civilima u Kurskoj oblasti, uprkos činjenici da svijet zatvara oči pred takvim djelima.Treba, kako kaže, da se govori o tome, da se naglašava i pokazuje.

"Svijet zatvara oči pred takvim djelima" Peskov poručio da je važno govoriti o UKRAJINSKIM ZLOČINIMA U KURSKOJ OBLASTI
FOTO: MAXIM SHEMETOV / POOL/EPA

Uprkos svoj gluvoći međunarodne zajednice i odbijanju da se obrati pažnja na takve zločine, mi moramo i dalje da neumorno apelujemo na njihovu savjest i pažnju – rekao je Peskov novinarima.

Na pitanje u vezi sa izvještajima da su jedinice sjevernokorejske vojske koje su navodno bile u Kurskoj oblasti napustile tu regiju, Peskov je odgovorio da se dosta priča o tome i da se u velikoj mjeri izokreće realnost.

Pročitajte još

Portparol Ruske istražne komisije Svetlana Petrenko rekla je ranije danas za RIA Novosti da su petorica ukrajinskih militanata ubila 22 mještana sela Rusko Porečno u Kurskoj oblasti u Rusiji, uključujući osam žena koje su silovali, te da su sakrili njihova tijela u podrume. 

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu