Svijet

“Dalje ruke od Venecuele” Demonstranti ispred suda u kojem će Maduro biti saslušan

Ispred zgrade suda u Njujorku, gdje bi predsjednik Venecuele Nikolas Maduro trebalo da bude saslušan, okupilo se oko stotinu demonstranata, kako bi iznijeli zahtjeve u vezi sa Venecuelom.

“Dalje ruke od Venecuele” Demonstranti ispred suda u kojem će Maduro biti saslušan
FOTO: MIGUEL GUTIERREZ/EPA

Okupljeni nose zastave Venecuele i transparente na kojima piše “Oslobodite predsjednika Nikolu Madura i Siliju Flores, odmah!” i “Sad dalje ruke od Venecuele”, prenosi NBC njuz.

Među okupljenima je, sa druge strane, žena koja podržava akciju SAD i koja je na španskom jeziku rekla “Hvala ti, Ameriko, hvala ti, vojsko. Hvala ti, Donalde Trampe!”.

Pročitajte još

Na Menhetnu, gdje se nalazi sud, prisutan je i veliki broj pripadnika obezbjeđenja.

U Ujedinjenim nacijama danas bi trebalo da bude održana hitna sjednica Savjeta bezbjednosti o hapšenju Madura koju je zatražila Venecuela.

Maduro je danas doveden u sud na Menhetnu gdje bi trebalo da bude saslušan u vezi sa optužbama za krijumčarenje droge i oružja.