Bansel je rekao za američki Aksios da oni koji su primili prve doze Moderne u decembru ili januaru, da bi primanje nove doze početkom jeseni bilo poželjno, jer bi se predupredilo eventualni novi talas pandemije korona virusa, prenio je list Hil.
– Smatram da je bolje da budemo dva mjeseca brži, nego dva mjeseca sporiji ukoliko dođe do novih žarišta – rekao je Bansel.
Direktor Fajzera Albert Burla se nadovezao na Banselovu izjavu, dodavši da podaci pokazuju da bi buster doza mogla da bude neophodna osam do 12 mjeseci nakon druge doze.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.