Nijedna osoba, niti jedan predsjednik, nije učinio više za NATO od predsjednika Donalda Trampa. Da se ja nisam pojavio, NATO danas ne bi ni postojao. Završio bi na smetlištu istorije. Tužno, ali istinito, napisao je Donald Tramp.
Amerika želi da oslabi Evropu
Predsjednik Francuske Emanuel Makron danas je u Davosu govorio o problematičnom odnosu Trampa i dojučerašnjih saveznika.
On je na Svjetskom ekonomskom forumu rekao da Evropa ima “vrlo moćne” alate na raspolaganju u trgovinskim pitanjima i da mora da ih koristi kada je ne poštuju i ponovo se pozvao na instrument Evropske unije “protiv prisile”, koji se smatra “bazukom” u slučaju trgovinskog rata, odnosno u slučaju da SAD uvedu tarife evropskim zemljama.
– Krećemo se ka svijetu bezakonja, gde zakon više nije ono što poznajemo, već postaje zakon jačeg – rekao je on.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.