Svijet

Tramp se oglasio o pregovorima "Veoma dobre stvari se događaju"

U pregovorima za okončanje rata u Ukrajini događaju se dobre stvari, izjavio je danas američki predsjednik Donald Tramp.

Tramp se oglasio o pregovorima "Veoma dobre stvari se događaju"
FOTO: SHAWN THEW/EPA

Kako prenosi Rojtes, Donald Tramp nije iznio više detalja, ali je govorio ”optimističnim tonom”.

Prošle sedmice delegacije Ukrajine, Rusije i Sjedinjenih Američkih Država pregovarali su o okončanju rata u Abu Dabiju, gdje je glavna tačka sporenja bila pitanja teritorija.

Pročitajte još

Prema pisanju “Fajnanšel tajmsa”, SAD su jasno stavile do znanja Kijevu da će Ukrajina dobiti bezbjednosne garancije samo ukoliko pristane na sporazum kojim se odriče teritorije, piše pozivajući se na izvore upoznate sa razgovorima dve strane.

Prema pisanju lista, Vašington je spreman i da poveća isporuke oružja Ukrajini ukoliko se ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski odrekne teritorija koje su pod kontrolom Rusije.

Trilaterani razgovori će se nastaviti u nedjelju 1. februara.