Svijet

(FOTO) Incident u Vašington: Pucnjava kod Bijele kuće, novinari evakuisani

Pripadnik Tajne službe pucao je oko 16 časova na jednu osobu u blizini Bijele kuće, saopštili su zvaničnici.

Bijela kuća
FOTO: BORIS LAKIĆ/RINGIER

Novinari su sa travnjaka Bijele kuće premješteni u salu za brifinge, prema navodima više reportera na mreži X.

– Pripadnici Američke tajne službe (USSS) nalaze se na mjestu pucnjave u kojoj je učestvovao jedan policajac, na uglu 15. ulice i avenije Indipendens u Vašingtonu – navodi se u objavi Kancelarije za komunikacije USSS na mreži X.

Zvaničnici su takođe rekli da je stanje osobe na koju je pucano za sada nepoznato, piše Blic.