Nakon niza svjetskih lidera, među kojima su Vladimir Putin, Emanuel Macron i slovenski premijer Robert Golob, poziv iz Bijele kuće stigao je i na adresu hrvatskog premijera.
Andrej Plenković primio je poziv američkog predsjednika Donalda Trampa da se pridruži novoosnovanom Odboru za mir, saznaje Tportal.
Iz Banskih dvora za sada još nisu uputili odgovor američkoj administraciji.
– Proučićemo poziv – kratko su poručili iz Vlade Hrvatske.
Tramp traži milijardu dolara za ućešće u Odboru za mir, Rama dobio pozivnicu.
Sijarto je potvrdio da je Tramp pozvao Orbana da učestvuje u Odboru za mir.
Tramp je pozvao i Putina da uđe u Odbor za mir.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.