Prema navodima iranske agencije Tasnim, napad su izvele Sjedinjene Američke Države i Izrael.
U saopštenju se navodi da je napad usmjeren na kompleks za obogaćivanje uranijuma u Natanzu, dok su nadležne službe odmah pokrenule tehnička ispitivanja kako bi se utvrdilo da li je došlo do radioaktivne kontaminacije.
🚨BREAKING
Iran's Natanz nuclear facility struck today🤯 pic.twitter.com/rhY9gHio9R
— Mohit Suryavanshi (@SaffronSyndcate) March 21, 2026
Iranska Nacionalna služba za nuklearnu bezbjednost saopštila je da, prema podacima sistema za praćenje i sprovedenim analizama, nije zabilježeno curenje radioaktivnih materijala niti postoji opasnost po stanovnike u okolini objekta.
U izvještaju se dodaje da je napad, prema ocjeni Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA), protivan međunarodnim zakonima i obavezama, uključujući Sporazum o neširenju nuklearnog oružja (NPT) i propise o nuklearnoj bezbjednosti.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.