U prijavi, Jakov Milatović je naveo da mu je Đeljošaj prijetio.
Prethodno je u ODT saslušan Đeljošaj koji je negirao da je prijetio predsjedniku Crne Gore.
Kabinet Milatovića saopštio je u petak da mu je Đeljošaj prijetio nakon što je predsjednik države vratio Zakon o porezu na nepokretnosti Skupštini na ponovno odlučivanje.
U porukama je, između ostalog, Đeljošaj napisao Milatoviću da nije trebalo da vrati zakon i da očekuje reakciju Albanaca sa svih nivoa i gdje god imaju uticaj, te mu poručio da će dobiti odgovor kakav zaslužuje.
Đeljošaj je, s druge strane, odbacio optužbe da je prijetio i poručio da je Milatović vratio sporni zakon zbog, kako tvrdi, kumovskih veza sa Nebojšom Vuksanovićem, bivšim predsjednikom Odbora direktora Plantaža, “kako bi za sebe i njega pribavio ličnu korist”.
Milatović je saopštio da je zakon vratio zbog, kako tvrdi, povrede Ustava, pravne nesigurnosti i mogućnosti da 22.000 poljoprivrednika izgubi poreske olakšice.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.