On je novinaru lista Komersant rekao da će proces razgovora o američkom prijedlogu biti dug.
Ušakov je napomenuo da je Moskva posljednji put ozbiljno komunicirala sa američkim predstavnicima 2. decembra i da od tada ruska strana nije vidjela nijedan dokument u vezi sa pregovorima o Ukrajini.
– Još nismo radili na konkretnim prijedlozima, odnosno paragrafima (američkog plana), tako da stručnjaci tek treba da diskutuju o tome – naglasio je Ušakov.
Prema njegovim riječima, promjene u američkom planu očigledno ne idu u korist Rusije.
Ušakov je istakao da Moskva ima utisak da bi američki mirovni plan mogao u određenom trenutku da bude lošiji.
On je dodao da će Rusija odlučno insistirati na svojim stavovima u vezi sa pronalaženjem rješenja za ukrajinski sukob.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.