Svijet

"NEVIN SAM" Nikola Sarkozi se oglasio nakon što je OSUĐEN NA 5 GODINA zatvora

Bivši predsjednik Francuske Nikola Sarkozi rekao je danas da je nevin i da je skandalozna odluka suda u Parizu da ga osudi na pet godina zatvora zbog učešća u kriminalnoj organizaciji u slučaju koji je pokrenut povodom sumnji u libijsko finansiranje predsedničke izborne kampanje 2007. godine.

"NEVIN SAM" Nikola Sarkozi se oglasio nakon što je OSUĐEN NA 5 GODINA zatvora
FOTO: TERESA SUAREZ/EPA

Ova presuda je izuzetno ozbiljna za vladavinu prava. Mržnja nema granice. Ako baš žele da spavam u zatvoru, spavaću u zatvoru, ali uzdignute glave. Nevin sam. Ova nepravda je skandal. Žaliću se. Boriću se do posljednjeg daha – rekao je Sarkozi, prenosi Figaro.

Sarkozijev advokat Kristof Engren rekao je da mu veoma teško pada to što nema dokaza, već da postoje samo pretpostavke.

Pročitajte još

Osuđen je po veoma čudnim osnovama, koji su zapravo izmišljotina. Razlog zbog kojeg je osuđen je taj što je navodno optužen da je dozvolio svojim kolegama, Brisu Ortfeu i Klodu Geanu, da razmatraju finansiranje iz Libije – naveo je Engren.

Bivši francuski predsjednik Nikola Sarkozi danas je osuđen na pet godina zatvora sa odloženim izvršenjem, nakon što je ga je prethodno sud u Parizu proglasio krivim za saučesništvo u kriminalnoj organizaciji u slučaju koji je pokrenut povodom sumnji u libijsko finansiranje predsedničke izborne kampanje 2007. godine, objavio je BFMTV.

Kako navodi francuski TV kanal, to znači da će Sarkozi biti zatvoren u narednim nedjeljama.