Svijet

NOVOROĐENČE UMRLO U BOLNICI Oglasilo se Ministarstvo, ispituju se sve okolnosti

Povodom tragičnog događaja, koji se desio u OB Nikšić, u kojem ježivot izgubilo novorođenče, Ministarstvo zdravlja izražava duboko žaljenje i uvjerava javnost da će objektivno i transparentno ispitati sve činjenice i utvrditi eventualnu odgovornost svih učesnika u ovom slučaju.

beba
FOTO: EMMA BAUSO/PEXELS

Direktor OB Nikšić dr Zoran Mrkić je informisao Ministarstvo zdravlja o samom događaju, kao i da je odmah preduzeo sve zakonom propisane mjere i sproveo interne procedure u cilju ispitivanja svih aspekata ovog tragičnog događaja – navodi se u saopštenju Ministarstva zdravlja.

Pročitajte još

Ističu da se trenutno čeka nalaz obdukcije tijela, nakon čega će se tačno znati urok smrti novorođenčeta, o čemu će javnost biti blagovremeno informisana.

Podsjetimio, roditelji bebe su ranije danas kazali da obducioni nalaz ukazuje na mogući nemar zaposlenih i da je upućen Osnovnom državnom tužilaštvu, prenosi Telegraf.