Svijet

PAO SISTEM Obustavljen ulazak vozila u Sjevernu Makedoniju

U Sjevernoj Makedoniji danas je došlo do pada sistema MUP-a što je uzrokovalo probleme širom zemlje, zbog čega su vlasti odlučile da privremeno obustave ulazak vozila na svoju teritoriju.

PAO SISTEM Obustavljen ulazak vozila u Sjevernu Makedoniju
FOTO: ANADOLIJA

Iz Nacionalnog centra za upravljanje prelazima saopšteno je da se zbog prekida rada sistema vozila koja ulaze u Sjevernu Makedoniju registruju pojedinačno, zbog čega se stvaraju velike gužve.

– Kao rezultat ovog tehničkog prekida, makedonske vlasti su privremeno obustavile ulazak vozila na teritoriju Makedonije – navodi se u saopštenju Nacionalnog centra.

Dodaju da je počela dvostruka mehanička kontrola, dok se ne obnovi granični sistem.

– Na teritoriji Sjeverne Makedonije stvaraju se duge kolone – navodi se u saopštenju objavljenom na Fejsbuku.