Ljudi koji su se nalazili na licu mjesta izvukli su ga iz pijeska, prenosi BFM TV.
Zahvaljujući prvoj pomoći koja mu je ukazana na plaži, njegovo srce je ponovo počelo da kuca, navode lokalni mediji. Dječak je helikopterom prebačen u bolnicu u Bajonu, u teškom stanju.
On je iskopao rupu ili tunel u pijesku, prije nego što je zatrpan, oko 19.30 časova.
Plaža je u tom trenutku još bila puna, a svjedoci događaja su brzo reagovali i uspjeli da ga izvuku.
Ovo je drugi slučaj u posljednjih nedjelju dana da maloljetnik bude zatrpan pijeskom na plaži.
S druge strane, mladi britanski turista Džensen Sterdžen imao je sreće. Nakon što je iskopao rupu na popularnoj plaži Kopakabani i ostao zaglavljen u njoj. Ljudi su pritekli u pomoć i uspjeli da ga spasu poslije tri sata kopanja.
– Bio sam prilično uplašen. Oko sebe sam gledao ogromnu gomilu pijeska. Mislio sam, ako bi se sručilo još pijeska, to bi bilo to. Sve što mi je tada prolazilo kroz glavu bilo je da je to to. Stvarno sam mislio da ću umrijeti tog dana – rekao je on tada.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.