Svijet

Uhapšena 2 lica: Poljska policija otkrila 4 tunel za ilegalni prelazak migranata

Pripadnici poljske Granične straže otkrili su još jedan tunel iskopan ispod granice sa Bjelorusijom u regionu Podlasko, koji su migranti koristili za ilegalni prelazak, navedeno je u saopštenju Granične straže.

Uhapšena 2 lica: Poljska policija otkrila 4 tunel za ilegalni prelazak migranata
FOTO: WOJTEK JARGILO/EPA

Tunel, dug nekoliko desetina metara i visok oko 1,5 metara, imao je ulaz skriven u šumi na bjeloruskoj strani, dok se izlaz nalazio 10 metara od granične barijere na poljskoj strani.

Zahvaljujući elektronskim nadzornim sistemima, službenici su utvrdili da je više od 180 stranaca prošlo kroz tunel u kratkom vremenskom periodu.

Pročitajte još

Do sada je privedeno više od 130 osoba, dok potraga za preostalim migrantima traje.

U operaciji učestvuju vojnici, policajci i službeni psi.

Među uhapšenima su pretežno državljani Avganistana i Pakistana, ali i Indije, Nepala i Bangladeša.

Takođe su privedena dva vozača, 69-godišnji Poljak i 49-godišnji Litvanac, za koje se vjeruje da su prevozili migrante ka Zapadnoj Evropi.

Protiv njih se preduzimaju dalje pravne mere.

Ovo je četvrti tunel otkriven ove godine na poljsko-beloruskoj granici.