Primljena je informacija da grupa od osam planinara, tokom penjanja na Elbrus, nije odgovorila na poziv u zakazano vrijeme. Četrnaest spasilaca je odmah poslato na lice mjesta navodi se u saopštenju, koje prenosi Interfaks.
Specijalisti Ministarstva za vanredne situacije ispituju južnu padinu
Prema podacima Ministarstva za vanredne situacije, planinari su prethodno registrovali svoju rutu.
– Specijalisti Ministarstva za vanredne situacije ispituju južnu padinu planine duž rute – navodi se u saopštenju.
Na planini Elbrus je 26. jula poginulo pet planinara iz Bosne i Hercegovine, koji su bili dio sedmočlane grupe koja je zatražila pomoć tokom silaska sa te planine.
Do nesreće je došlo kada se grupa od sedam državljana Bosne i Hercegovine samostalno penjala na Elbrus, bez angažovanja profesionalnog vodiča, koji su zatražili pomoć spasilaca, prema saopštenju nadležnih službi, nakon što sa visine od 5.100 metara nisu uspeli da nastave silazak sa planine.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.